Сутерен.мк

Нова бајка од Шанел

На актуелната Модна недела во Париз се одржа и ревијата за есен/зима – 2022/2023 на модната…

Нова колекција од Noblesse Oblige

Најновата, тукушто лансирана 15-та по ред колекција од брендот Noblesse Oblige за сезоната пролет/лето 2022 е…

„Крстарење“ на Диор во Атина

На 17 јуни Диор својата нова колекција „Крстарење“ ќе ја претстави во Атина, Грција. „Модната куќа…

Романтиката на Вествуд!

Грчкиот мит напишан од Лонгус за љубовниците Клое и Дафнис, напуштени веднаш по нивното раѓање, одгледани…