Сутерен.мк

Откриен саркофаг под Нотр Дам

Археолози открија оловен саркофаг и насликани фрагменти под денешното ниво на подот на катедралата Нотр Дам.…

Најтрагичниот датум во историјата

На денешен ден во 1452 година роден е Леонардо да Винчи, во 1923 – та инсулинот…