Сутерен.мк

Македонските одбојкари го завршија настапот на Европското првенство

За најдобрата македонска одбојкарска селекција ова беше трет и досега најуспешен настап на европските првенства. Самиот…

Македонските одбојкари со победа го отворија Европското првенство

Македонската одбојкарска репрезентација со победа стартуваше на Европското првенство, откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ ја…