Сутерен.мк

Вселенската Патријаршија ја призна ОА за канонска

Со одлуката на денешното заседание на Светиот Синод на Вселенската Патријаршија, возглавен од Неговата Сесветост, Патријархот…

Од трезорот на Охридската архиепископија

„Македоника литера“ неодамна ја објави книгата „Од трезорот на Охридската архиепископија – белешки за светите твари…