Сутерен.мк

Виена им помага на своите граѓани

Поради поскапувањето на енергенсите, главниот град на Австрија на почетокот на седмицата одлучи да донесе пакет…

Поддршка на иднината на младите

Шпанскиот премиер Педро Санчез најави дека следната година на младите кои ќе наполнат 18 години ќе…