Сутерен.мк

Исчезнати лица во поплавите во Грција

Во невремето „Даниел“ што во вторникот ја зафати Грција и предизвика поплави и катастрофални штети во…

Над 150 мртви во Германија!

Како што пренесува Би – Би – Си, бројот на настраданите од поплавите расте, а до…