Сутерен.мк

Вотката како еликсир на младоста

Дизајнерката Вера Ванг пред извесно време го прослави 73-от роденден и на својот Инстаграм профил објави…

Мурал за роденденот на Горан Стефановски

По повод 70 години од раѓањето на Горан Стефановски, еден од најистакнатите македонски драматурзи, денес во…

На денешен роден е автомобилот

Автомобилот денес полни 136 години. Тој всушност е малку постар, но точно на денешниот 29 јануари…

Спијте 9 часа, ако сте грди!

Прославената актерка Бети Вајт полни сто години на 17 јануари идната година! Добра причина да се…

Твитер наполни 15 години!

Една од најинтелигентните и најбрзите социјални мрежи денеска го прослави својот 15 – ти роденден! На…

Барбиката наполни 62 години!

На денешен ден, во 1959 година, на саем во Њујорк продадена е првата барбика за три…