Сутерен.мк

Турци, Срби и натурализирани Австријци осомничени за групно силување

Австриските медиуми денеска пишуваат за уште еден шокантен случај на силување, откако две девојчиња (15 и…

Браќа го обесија силувачот на сестра им

Тројца браќа, и 15-годишно девојче се осудени пред шведскиот суд за убиство на маж што таа…

Дваесет и пет годишен силувал 81-годишна жена

Дваесет и пет годишниот А.В. од село Косевица, Општина Македонска Каменица, се сомничи од полицијата дека…

Девојче групно силувано, па живо запалено

Индија е потресена од случајот со групното силување на четиринаесетгодишно девојче. Имено, во Раџастан неколку мажи…

Време е за кафези

Девојче од осум години искрварело до смрт од последиците од првата брачна ноќ. Од изживувањето на…

Силувачите на 11-годишното девојче добија 40 години затвор

Основниот суд во Приштина денеска ги осуди четворицата обвинети, од кои тројца малолетни, на вкупно 40…

Сузана Јошевска Анастасовска: Замаглени стакла

“Покушајот” во Фиќо кој е повеќе оставен на нашата фантазија , но сепак раскажан со доволно…

Белегзија за спречување напад

Французинот Александре Сере осмисли и дизајнираше уред-белегзија за спречување напад на улица. По три години работа,…

Бранка Н. Доневска: Зошто мажите силуваат?

Да, не се сите мажи сексуални предатори, но сите сексуални предатори се мажи Зошто само мажите…