Сутерен.мк

Силуваат деца и поминуваат неказнето

Во Тирана вечерва се одржа мирен протест по мотото „Стоп на молкот” во знак на осуда…

Г-дин Биг обвинет за силувања!

Крис Нот (67), ѕвездата од „Сексот и градот“ се соочува со обвиненија за сексуални напади! Две…

Преполн воз игнорирал силување

Бездомникот Фистон Нгој (35) од Филаделфија, САД, силувал жена во воз полн со патници! Ниту еден…

Знаете ли кои сме ние?

Дали знаете кои сме ние? * Ние сме оние кои ќе постигнат релевантност во уметноста. Дали…

Карановиќ го одби Лечиќ!

Актерката Мирјана Карановиќ го известила Југословенскиот драмски театар дека одбива да игра во претстава заедно со…

И Депардје обвинет за силување!

Францускиот актер Жерар Депардје обвинет е за силување, кое наводно го сторил летото во 2018 година…

Ведрана Рудан: Сите ние не сме Милена Радуловиќ!

По повод обелоденувањето на случајот со злоставувањата на учителот по глума во неговото училиште во Белград,…

Биљана Србљановиќ: Силувањето – дел од традиционалната култура

Сексуалното насилство, а особено силувањето, со децении се претставува како речиси карикатурален чин. Силувачите се сметаат…