Сутерен.мк

Правење ништо

*Кога ќе ве побара некој на телефон и праша што правите, вие автоматски одговарате – „ништо.“…

Депресијата сака да нè лаже

Терапевтката Меган Бруно сподели пет корисни совети за оние што поминуваат низ депресивен период и се…

Совети од остарениот вие

Познатиот новинар, фотограф, автор на неколку влијателни книги за технологијата и нејзиното влијание врз општеството и…

Маскирана (не)искреност

Мојата сопруга постојано ме критикува и обвинува за се лошо што ни се случува. Никогаш не…

Примитивен тренд

Со години сакам да се истетовирам, но прво не ми дозволуваше мајка ми, а сега дечко…

Спијте 9 часа, ако сте грди!

Прославената актерка Бети Вајт полни сто години на 17 јануари идната година! Добра причина да се…

Сакам – нејќам, ќерефекии!

Дарлинг, морам да ти ја прераскажам мојава приказна. Веќе поминаа неколку месеци откако раскинав со мојот…

Совети за добар сон

Млекото е добро да се пие пред спиење, затоа што содржи триптофан, амино киселина која прави…

Малограѓанска филозофија

Здраво Дарлинг, Имам еден проблем, можеби по малку смешен, но да почнам од почеток. Живеам во…