Сутерен.мк

Србија и удри педагошка на Бугарија

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, е револтиран од одбивањето на Бугарија да го признае…

Србите имаат највисок пораст на платите во светот

Србија има најголем раст на платите во светот во изминатите пет месеци. Веста е за податоците…

Хрватите и Србите на нет

Бразилците беа главни фаворити на овој Мундијал, но си одат дома благодарение на Хрватите кои повторно…

ФИФА ќе поведе истрага против Гранит Џака?

Швајцарија ја исфрли Србија од Светското првенство во фудбал во Катар со победа од 3:2 во…

Србите на Нетфликс

Документарецот на Милош Шкундриќ, „Долгиот пат во војна“ е на листата десет најгледани филмови на „Нетфликс“…

Наслови на денот!

Доколку не сте ги прочитале вестите што ќе ја сменат иднината во соседството, а со тоа…

Победници и поразени

До сега на Евровизија се претставени 1 500 песни, па на еден нејзин фан би му…