Сутерен.мк

Твитер (Икс) ќе биде како телефонски именик

Милијардерот Илон Маск, најави дека корисниците на социјалниот медиум „Икс“, наскоро ќе можат да остваруваат онлајн…

Зошто Твитер стана Х?

Илон Маск со години имал идеја за супер апликација, односно мобилна апликација која би ги заменила…

Нова конкуренција за Твитер

Турбулентниот период низ кој помина Твитер откако го презеде Маск, кој може да се смири евентуално…

Твитер ќе има и шифрирани пораки и повици

Наскоро гласовниот и видео четот ќе биде достапен за сите на оваа платформа, така што ќе…

Твитер слави роденден

На денешен ден во 2006 година, Џек Дорси, Ноа Глас, Биз Стоун и Еван Вилијамс го…

Твитовите ќе бидат подолги

Од Твитер најавуваат проширување на постоечките функции. Корисниците сега имаат практична причина да се претплатат на…

Маск се повлекува од Твитер

Илон Маск, сопственикот на Твитер, одлучи да ги послуша корисниците на оваа социјална мрежа и да…

Твитер ги блокираше Си-Ен-Ен, Њујорк Тајмс и Вашингтон Пост

Платформата Твитер вчера блокираше профили на повеќе новинари, без притоа да бидат наведени причините за тоа.…

Најбогатиот ја уништува најмоќната социјална мрежа

Светот гледа како најбогатиот човек на светот сам ја уништува една од најмоќните и најважните комуникациски…