Сутерен.мк

Крај на шоуто на Елен Деџенерис

Американската водителка и комичарка Елен Деџенерис, за „Холивуд репортер“ изјави дека во 2022 година ќе прекине…

Драмонд Мани Коутс: Аристократот магионичар!

Тој е магионичар, водител и илузионист со уметничко име ДМС. Роден како Драмонд Мани Коутс, дваесет…

Мишел Обама во кулинарско шоу!

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, продуцира емисија за готвење што ќе започне со емитување…

Киран Џетва: Вкусот на Африка

Кенискиот шеф Киран Џетва (1977), кого го гледаме во авантуристичко-кулинарската емисија „Приказни од африканскиот шпајз“ на…