Сутерен.мк

Модата на Олимпијадата

На отворањето на олимписките игри во Токио, пејачката Мисиа ја изведе јапонската химна, а облечена беше…

Блажевска прва во квалификациската група

Миа Блажевска Еминова го освои првото место во својата квалификациска група на Олимписките игри во Токио…

Важни „ситници“ за Токио

Името на овој град буквално значи „источна престолнина“, а во неа живеат речиси четириесет милиони луѓе…

Сребро за Георгиевски на ОИ

Дејан Георгиевски го освои сребрениот медал во теквондо во категоријата над 80 килограми на Олимписките игри…

Македонците на ОИ

На Олимписките игри во Токио досега се натпреваруваа Борјан Бранковски во стрелаштво, Филип Деркоски и Арбреша…

Скандали во Токио!

Поради шега за холокаустот направена во 1998 година, организаторите на Олимписките игри во Токио го отпуштија…

10 новозаразени на Олимписките игри

Нови десет случаи на заразени со коронавирус се забележани меѓу спортистите и вработените околу организацијата на…

Џиновска мачка се појави во Токио!

Огромна анимирана хиперреалистична мачка се појави неодамна на 3Д билборд во Токио! Таа секој ден се…