Сутерен.мк

Маск обвинет за пирамидална измама

Илон Маск, најбогатиот човек на светот и неговите компании Тесла и Спејс Икс се тужени за…

Конечно, некој да ја тужи!

Мараја Кери би можела да биде казнета со 20 милиони долари, бидејќи наводно со својот хит…

Кралицата го „цивилизира“ својот син!

Кралицата му ги одзеде сите кралски и воени титули на принцот Ендрју поради тужбата што против…

Русинка го тужи Мекдоналдс!

Ксенија Овчинкова од рускиот град Омск ќе го тужи Мекдоналдс затоа што нивниот билборд ја „завел“да…

Холандија го тужи ТикТок?!

Холандското здружение за истражување на информациите на пазарот (SOMI) по судски пат бара околу 1,5 милијарди…

И Депардје обвинет за силување!

Францускиот актер Жерар Депардје обвинет е за силување, кое наводно го сторил летото во 2018 година…