Сутерен.мк

Венеција по 80-ти пат

Синоќа свечено беше отворен 80-от по ред Филмски фестивал во Венеција, а „кумата“ на овогодишниот спектакл…

Најдоброто од Венеција

На 79-от Меѓународен филмски фестивал во Венеција за најдобар филм е прогласен документарецот на Лаура Поитрас…

Кралицата е повеќе од жива

Моника Белучи (57) на Филмскиот фестивал во Венеција (31 август – 10 септрември) се појави да…

Почна 79-от Филмски фестивал во Венеција

На 31 август започна 79-от Филмски фестивал во Венеција кој и оваа година ќе биде прилика…

Русинка во Кан

Наталија Сергеевна Полевшчикова или попозната како Наташа Поли, беше една од најпривлечните гостинки на црвениот килим…

Жените главни на последното Берлинале

Шпанскиот филм „Алкарас“ на режисерката Карла Симон ја освои престижната Златна мечка за најдобар филм на…

Почнува Берлинале

Во Берлин вечерва почнува 72-от Меѓународен филмски фестивал, а ќе трае до 16 февруари. За главните…