Сутерен.мк

Зошто филмовите стануваат толку непотребно долги?

Парадоксално е – додека генералната моќ на концентрација и внимание опаѓа, па оттаму е логично публиката…

Признание за најдобриот

Највисокото професионално признание на СОКОМ за долгогодишни значајни остварувања во областа на музичкото творештво и музикологијата,…

Кој ја глуми Марија Калас?

Анџелина Џоли доби улога во нов филм, а овојпат ќе ја глуми култната оперска дива Марија…

Мерилин Монро повторно вознемирува

Новиот филм на Нетфликс за Мерилин Монро, “Blonde” („Русокоса“) ги вознемири гледачите поради една сцена во…

Омилените книги на Марго Роби

Австралиската актерка (која до крајот на годината ќе ја видиме во две костимирани драми, „Амстердам“ и…

Најубавите пак, заедно

Вчера беше објавен официјалниот трејлер за новата романтична комедија „Билет за рајот” во која Џулија Робертс…

Филмови со „згрешени“ наслови

Верувале или не, филмот „Казабланка“ (1942) е направен откако не успеал драмскиот текст на Мареј Барнет…

Најдобрите „судски“ филмови

Пет од 25-те, според изборот на looper.com… „Дванаесет гневни луѓе“ (1957) Дванаесет поротници одлучуваат за судбината…

Колку чини спиење кај Гучиеви?

Филмот „House of Gucci“, кој не води (релативно уверливо) зад кулисите на шокантната приказна за семејното…