Сутерен.мк

Јапонскиот селектор им се поклони на навивачите

Јапонскиот селектор Хаџиме Моријасу им се поклони на навивачите за да им се заблагодари за поддршката…

Нова јапонска диета

Јапонскиот лекар Хитоши Ватанабе, обидувајќи се долго време да ги симне вишокот килограми безуспешно, со својата…

Историјат на јапонските политички атентати

По убиството на поранешниот јапонски премиер Шинзо Абе многумина се шокираа што тоа се случува во…

Телевизор што се „јаде“!

Јапонски професор развил прототип на ТВ екран кој може да се лиже и кој може да…

Маска која детектира Ковид-19!

Јапонски научници дизајнираа маски кои светат во случај на инфекција со коронавирус! Тие користеле антитела од…

Креативни земјоделци

Жителите на селото Инакадате во северна Јапонија од 1993 година на локалните оризови полиња создаваат своевидни…

Важни „ситници“ за Токио

Името на овој град буквално значи „источна престолнина“, а во неа живеат речиси четириесет милиони луѓе…

Најмоќните пасоши во 2021-ва!

Пасошот на Јапонија отвора врати на 193 држави во светот, а оној на Авганистан само на…