Сутерен.мк

Модна најава за пролетта 2023-та

На Модната недела во Њујорк, до сега се прикажаа стотина дизајнери и веќе се знаат водечките…

Државата Њујорк забранува копање биткоини

Рано утринава пратениците во парламентот на американската сојузна држава Њујорк гласаа за забрана на нови операции…

Најтенкиот облакодер на светот

Завршена е изградбата на најтенкиот облакодер на светот, кој се наоѓа на Менхетн, Њујорк, така што…

Мет Гала, 2021-ва

Една од најпопуларните американски „паради на славните“ секако е Мет Гала што се одржува во првата…

Футуристичка еко површина

Во Њујорк на реката Хадсон отворен е нов парк, „Литл исланд парк“, чија градба е приватна…

Се отвора нов Леголенд

Еден од најголемите тематски паркови во САД, Леголенд во Њујорк, наскоро ќе биде отворен. Ова е…

Тело на асфалтот

Фотографот Омар З. Роблс, Порториканец кој живее во Њујорк, решил да ги фотографира балерините (и балетаните)…