Сутерен.мк

Нобеловата за економија

Шведската кралска академија на науките ја додели овогодинешната награда за економски науки на тројца американски научници…

Нобеловата за мир

Нобеловата награда за мир оваа година е доделена на тројца добитници: Алес Бјалијацки, еден од иницијаторите…

Доделена Нобеловата за медицина

Нобеловата награда за медицина годинава му е доделена на шведскиот научник Сванте Пабо (67) за посебни…

Венчаницата на летото

Францускиот дизајнер Жакумус се жени за две недели и тоа го најави на Инстаграм, поставувајќи го…

Триаголникот на тагата

Социјалната сатира „Триаголник на тагата“ на Рубен Остлунд ја освои Златната палма на 75-от филмски фестивал…

Номинации за Оскар

Актерите Лесли Џордан и Трејси Елис Рос денеска ги објавија номинациите за Оскар за 2022 година…

Што не чека во 2022-ра?

Овен Како и до сега, ќе се брука не пропуштајќи прилика, на најлош можен начин, внимавајќи…