Сутерен.мк

Кој влезе прв, а кој последен?

Првите земји што ќе влезат во 2023 година се островските нации на Тихиот Океан Тонга, Самоа…

Македонија не оди на Евровизија 2023-та

Македонија нема да учествува на Евровизија 2023, што ќе се одржи во Обединетото Кралство. „Ваквата одлука…

Модна најава за пролетта 2023-та

На Модната недела во Њујорк, до сега се прикажаа стотина дизајнери и веќе се знаат водечките…