Сутерен.мк

Без фотошоп се исти ние

Многу од познатите личности со фотошоп, филтери и орда козметичари и стилисти околу нив, даваат сосема погрешна слика за себе во јавноста. Меѓутоа, кога ќе ги фатат папараците неподготвени се изгледа сосема поинаку. Всушност, да ги сретнете такви, несредени во маало, поглед нема да свртите по нив.

(За стомакот полн сало, целулитот на Џенифер Лопез и „сипаничавата“ кожа, постои и видео – доказ: погледнете го документарецот „Чудо од дете“ за дизајнерот Olivier Rousteing, во којшто се појавува и Џеј Ло и уверете се и сами колку нејзиниот „совршен“ сценски изглед е далеку од вистината.)

Џенифер Лопез

Ким Кардашијан

Клои Кардашијан

Скарлет Јохансон

Камерон Дијаз

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *