Сутерен.мк

Бил Гејтс се вакцинираше!

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, објави на Твитер дека ја примил првата доза на вакцина против коронавирусот.

„Една од предностите кога имате повеќе од 65 години е и таа што ги исполнувате условите за да примите вакцина против Ковид – 19“, напиша Гејтс .

Не е наведено која вакцина ја примил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *