Сутерен.мк

Дружба со Атиџе Муратова

Утре (сабота, 12 декември) на пладне, Бифе Тафталиџе во соработка со винаријата Сковин и пејачката и ТВ водителка Сузана Турунџиева, организира несекојдневен настан, на кој посетителите ќе имаат прилика да ја запознаат хероината од документарниот филм „Медена земја“.

Притоа, ќе може да се купи и книга од авторката Турунџиева, а собраните средства на настанот ќе и бидат донирани на Муратова.
Бифе Тафталиџе (бул. Партизански одреди, Т.Ц. Алуминка, Скопје) ги кани сите хумани луѓе на ова добротворно матине.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *