Сутерен.мк

Модна најава за пролетта 2023-та

На Модната недела во Њујорк, до сега се прикажаа стотина дизајнери и веќе се знаат водечките трендови за сезоната што доаѓа, а инспирирани се главно, од 2010-тите.

Следната пролет се враќаат неонските бои, здолништа со долги „шлепови“, балон-здолништата, „карго“ џебовите, долната облека како „официјална“ гардероба, ниската половина…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *