Сутерен.мк

Најстудените и најсамобендисаните

Овен

Управуван од Марс, Овенот е познат по својата огнена и самоуверена природа. Овој хороскопски знак е олицетворение на самодовербата, која понекогаш е себична. Овните се природни лидери, секогаш подготвени да преземат одговорност и да донесуваат одлуки. Нивната огромна енергија и решителност понекогаш може да се претвори во ароганција, особено кога работите не одат како што треба.

Лав

Лавовите, со кои владее Сонцето, се познати по нивната харизма и љубов кон центарот на вниманието. Овој хороскопски знак обожава внимание и восхит, што понекогаш може да се претвори во нарцизам. Лавовите имаат силно чувство на гордост и самопочит, што може да биде и добро и лошо.

Шкорпија

Шкорпиите, со кои владее Плутон, се интензивни и страсни. Овој хороскопски знак често е погрешно разбран поради нивната таинствена природа и силна волја. Шкорпиите можат да развијат големи проблеми со егото поради нивната желба за контрола и длабоко вкоренет страв од ранливост.

Јарец

Јарците, управувани од Сатурн, се олицетворение на амбиција и дисциплина. Овој хороскопски знак го води успехот и препознатливоста. Нивното немилосрдно извршување на зададените цели понекогаш може да ги направи студени и егоистични. Главните проблеми со егото кај Јарецот потекнуваат од нивните високи стандарди и перфекционистички тенденции, пишува Astro Talk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *