Сутерен.мк

Нокиа лансира лаптоп

Првиот лаптоп на „Нокиа“ ќе биде „PureBook Pro“, кој ќе има елегантен дизајн, процесор „Intel Core i3“ од 12-та генерација и прифатлива цена!

Иако овие лаптопи ќе го носат брендот на „Нокиа“, тие ќе бидат дизајнирани од француската стартап компанијата „OFF Global“.

Првично во понуда ќе има модели од 15,6 и 17,3 инчи, но би можеле да видиме и помали „Nokia PureBook“ лаптопи, во зависност од успехот на серијата.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *