Сутерен.мк

Стилот на АББА

Од нивната победа на Евровизија во 1974 година, во Брајтон, Англија, па се до нивното распаѓање пред четириесет години, шведскиот квартет блескаше на сцената во гламурозните костими, а на улица во фармерките со висока половина и везените елеци.

Нивната музика и денес ја слушаат сите, па и миленијалците и Ген З, а АББА е номинирана за Греми наградите што следат, за нивната музика од обединувачкиот албум „Воајаж“, што го издадоа во септември 2021 година.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *