Сутерен.мк

Седма „златна топка“ за Меси!

Аргентинската фудбалска везда Лионел Меси во понеделникот ја освои рекордната седма „златна топка“ во својата кариера, па фудбалерот на Пари Сен Жермен објави интересна слика со семејството и седумте награди!


Меси е од 2017 година во брак со Антонела Рокузо, со која се знаат од раното детство. Неговата сопруга, иако студирала стоматологија, а работела и како социјален работник, денес е фотомодел.

Антонела и Лео имаат три сина, кои ги добија пред нивната официјална венчавка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *