Сутерен.мк

Прва селекција за „Роман на годината“

Жири-комисијата за наградата „Роман на годината“ за 2020 година што ја доделува Фондацијата за унапредување и…

Напреден прочистувач за затворени простории

Максималната заштита на здравјето на луѓето додека престојуваат во затворени простории со акцент на квалитетот на…

Интернет-саем на кинески книги

Од утре до 16 февруари, Друштвото за издавачка дејност „Македоника литера“, по повод Кинеска Нова година,…

Најбезбедниот човек на планетата!

Канаѓанецот Берт Тер Харт тргнал на неверојатна пловидба околу светот пред пандемијата од коронавирусот, а кога…

Почина илустраторот Лео Купер

Лео Купер, славниот француски илустратор, почина во сон на 94 години во својот дом во Париз.…

Патики за мрзеливи

Американската компанија Најк ги дизајнираше Flyease Go патиките, кои можете да ги облечете и соблечете, а…

Перформанс „9“

Во клубот „9“ во трговскиот центар „Беверли хилс“ во Капиштец, утре (вторник, 9.02.2021 г.) со почеток…

Откриен најмалиот влекач

Научниците веруваат дека го откриле најмалиот влекач на светот – подврста на камелеонот и тоа во…

Продолжуваат исмејувањата со Трамп

Против поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, поведоа дисциплинска постапка и Здружението на американски телевизиски и…