Сутерен.мк

Не, не с(м)е сите исти!

Германија денеска ја одбележа и стогодишнината од раѓањето на Софи Шол, иконата на отпорот кон фашизмот,…

Микро тренд

Не постои обожователка на ТВ серијата „Сексот и градот“ која не се сеќава на сцената во…

Вакцини за итна употреба

Светската здравствена организација ќе донесе одлука оваа недела дали ќе ги одобри кинеските вакцини Синофарм и…

Октоберфест пак, откажан!

Најголемиот и најпознат светски фестивал на пивото Октоберфест, кој требаше да се одржи од 18 септември…

Вухан се опушти!

На 1 Мај, Меѓународниот ден на трудот, кој во Кина масовно се слави, луѓето танцуваа, скокаа…

Славење на Великден!

Денеска православните христијани го славеа Великден, денот на Христовото Воскресение! Во Русија во Храмот на Христос…

„Бубалиците“ сами ја прекинале серијата?!

Актерката Мајим Биалик, која во ТВ серијата „Теоријата за големата експлозија“ ја игра Ејми Фаре Фаулер,…

Се отвора нов Леголенд

Еден од најголемите тематски паркови во САД, Леголенд во Њујорк, наскоро ќе биде отворен. Ова е…

Маск се мајтапи со Безос!

Вселенската трка на двајцата најбогати мажи на светот добива нова димензија откако првиот човек на Тесла,…