Сутерен.мк

Ембриони од цицачи се одгледуваат во вселената

Додека човештвото набљудува непознати феномени надвор од границите на нашата планета, правејќи ги своите први болни…

Како вселената влијае на човечкото тело?

Во истражувањето учествувале 14 астронаути и три астронаутки, кои останале во вселената по околу пет месеца.Научниците…

Снимки на деценијата

Како почеток на новата ера во вселенското набљудување, астрономите ги нарекоа првите слики кои НАСА ги…

Ново филмско студио во вселената!

Модулот што е домаќин на филмско студио и спортска арена би можел да биде поврзан со…

Што пророкува Џеф Безос?

Човештвото ќе пресели поголем дел од индустријата, а само неколку избрани ќе останат на Земјата, а…

Вселенска драма!

Руската вселенска агенција Роскосмос соопшти дека ја испраќа актерката Јулија Пересилд и режисерот Клим Шипенко на…

Маск се мајтапи со Безос!

Вселенската трка на двајцата најбогати мажи на светот добива нова димензија откако првиот човек на Тесла,…

Закажан првиот комерцијален лет во вселената

Приватната компанија Axiom Space изјави дека ќе го реализира првиот комерцијален лет на Меѓународната вселенска станица…