Сутерен.мк

Со заминувањето на британската кралица заминува и 20-от век

Со заминувањето на британската кралица Елизабета Втора, која во своето седумдесетгодишно владеење беше сведок на Втората…

Испраќањето на Елизабета Втора

Ковчегот на кралицата Елизабета Втора е спуштен во кралската гробница во капелата Сент Џорџ во Виндзор.…

Пендаровски оддадоа почит на Елзабета Втора

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓеоргиевска попладнево присуствуваа во Вестминстерската сала во Лондон…

Кои монарси владееле најдолго?

Смртта на кралицата Елизабета Втора, која во четвртокот почина на 96 годишна возраст, значеше крај на…

Двојници и оригинали

Професионалната двојничка на кралицата Елизабета Втора соопшти дека од почит кон покојната британска кралица, одлучила да…

Која беше Елизабета Втора?

Кралицата Елизабета Втора почина денеска, на 96-годишна возраст. Велика Британија тагува. Британците ја сакаа својата кралица…

Елизабета Втора и „Вог“

Кралицата Елизабета Втора е на насловната страница на априлското издание на британскиот „Вог“, кој и оддава…

Кралицата и тајниот тунел под тепихот

Кралската резиденција, која служи како работна палата и приватен дом на Елизабета Втора е полна со…

Омилените брошеви на Елизабета Втора

Оваа година влегува во историјата на англиската кралска фамилија: благодарение на Елизабета Втора, која годинава одбележува…