Сутерен.мк

Елон Маск и обезбеди интернет на Украина

Телекомуникациската мрежа во Украина е тешко погодена од руската инвазија па многу Украинци останаа без пристап…

Закачка меѓу финската премиерка и Елон Маск

Премиераката на Финска, Сана Марин во последните неколку дена доживеа бројни критики поради прекршувањето на епидемиолошките…

Елон Маск сака да е инфлуенсер!

Елон Маск во твит напиша дека размислува да даде отказ од сите свои работни места и…

Елон Маск е најбогатиот на планетава!

Со богатство од над 185 милијарди долари, Елон Маск стана најбогатиот човек на светот! Од 2017…