Сутерен.мк

Напад на паника или срцев удар?

Нападот на паника и срцев удар имаат многу слични симптоми, па затоа е клучно да се…

Последици од многу низок холестерол

Холестеролот е важен за здравјето на мозокот, па ако е многу низок може да предизвика појава…

Зошто се добри сардините?

Сардините природно имаат две клучни хранливи состојки што помагаат нашите коски да останат силни. Коските на…

Ботоксираниот Путин

Веќе извесно време се шират гласишта дека претседателот на Русија, Владимир Путин, боледува од посериозни болести,…

12 знаци на прегорување од работа

Ако веќе подолго се чувствувате без енергија и сила, најдобро решение би било да одите на…

Зошто е прошетката подобра од кафето?

Многу подобро е да изберете прошетка како алтернатива на кафето, особено, ако ви е здодеан овој…

Депресијата сака да нè лаже

Терапевтката Меган Бруно сподели пет корисни совети за оние што поминуваат низ депресивен период и се…

Емоционалните проблеми доведуваат до инфаркт

Според рускиот кардиолог Ана Кореневич, ризикот од срцев удар постои и кога човек има нормални вредности…

Како влијае алкохолот на шеќерот во крвта?

Шеќерот во крвта (гликозата) е главен извор на енергија за секое тело, а се црпи од…