Сутерен.мк

Отштета од 1,2 милијарди долари поради интернет вознемирување

Порота од Тексас ѝ додели на една жена отштета од 1,2 милијарди долари зашто била жртва…

Стари промени

Здраво Дарлинг, ме интересира што мислиш за “модерново време” за тоа како се растени децата сега…

По повод денов

Сеедно дали го славите Св. Трифун или Св. Валентин или пак и двата, денеска е добар…

Магдалена Андоновска: Зборот вреди колку еден лајк

Веќе од поодамна функционираме во светот на интернетот. Се навикнавме штом ќе ги отвориме очите или…

Ди Каприо на потсмев заради партнерката

Девојката на Леонардо Ди Каприо, Камила Мороне, го прослави својот 25-ти роденден, а луѓето на интернет…

Елон Маск и обезбеди интернет на Украина

Телекомуникациската мрежа во Украина е тешко погодена од руската инвазија па многу Украинци останаа без пристап…

Лектира за интернет историјата!

1969 година АРПАНЕТ е првата дигитална мрежа на светот и претходник на интернетот. Финансирана е од…

Интернет за сите – само во Мексико Сити!

Мексико Сити, главниот град на државата со 128 милиони жители, е „најповрзаниот град во светот“ во…

Падна и Нетфликс!

Серверите на Нетфликс ноќеска не функционираа извесно време, што предизвика прекин или застој на платформата за…