Сутерен.мк

Игор Пачемски: La cuisine du mal

Оваа грозна година, политички доби уште погрозен епилог од тоа што го очекувавме. На голема врата…

Викенд рецепт: Полноќна гозба со мечезото

На Мечката и остана половина тиква. Не баш, цел “џек – фенер”… Скромно парче од 500…

Викенд рецепт: Равиоли Пепелашка

Рецептот за овие равиоли е толку неверојатен, што откако кочијата се претвори во тиква, дури и…

Викенд рецепт: Пилешки гради покрај езерото а ла Бангл

Езерската авантура на Бангл продолжува во напорни обиди да избегне риба. Неопходноста е мајка на секој…

Нов блог: забавно, а и многу вкусно

Шармантен, свеж, инспиративен, забавен е најкусото претставување на „Рецептите на Бангл“ – новиот блог за готвење…

Уметност од машината за садови

Мет Вилсон (Инстаграм: @airtightartwork) е уметник од Северна Каролина (САД), кој прави фасцинантни скулптури на птици…

Зошто готвачите носат онакви капи?

Повеќето мажи во секојдневниот живот не носат нит разнолика облека, нит висока мода. Доволни им се…

Конечно, филм за најсекси готвачот!

Оскаровецот Морган Невил (за филмот „20 чекори до ѕвездите“) е потписник на „Турнеја: филм за Ентони…

Џенаро Конталдо и Антонио Карлучо: Кралевите на италијанската кујна!

Старите пријатели Антонио Карлучо (1937) и Џенаро Конталдо (1949) го живеат врвот на својата слава. По…