Сутерен.мк

Нова, опасна подваријанта на коронавирусот

Виролозите изразија загриженост за појавата на уште еден субваријантен омикрон-сој на новиот коронавирус кој брзо се…

Нов, пострашен вид на коронавирусот!

Научниците предупредуваат дека почнува да се шири нов вид на Ковид-19 со голем број мутации кои…

СЗО: Вирусот ќе станува се поопасен!

Тимот на експерти од Вонредниот одбор кои го советуваат генералниот директор на Светската здравствена организација денеска…