Сутерен.мк

Номинации за Еми наградите

ТВ серијата Серијата „Succession“ на ХБО, која ги следи аферите на моќни семејства чии членови меѓусебно…

Номинации за Оскар

Актерите Лесли Џордан и Трејси Елис Рос денеска ги објавија номинациите за Оскар за 2022 година…

Номинации за БАФТА

Британската академија за филмски и телевизиски уметности (БАФТА) ги објави номинациите за овогодинешните филмски награди. Филмот…

Навални, СЗО и Грета номинирани за Нобеловата за мир!

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, Светската здравствена организација и климатската активистка Грета Тунберг се овогодинешните номинирани за…