Сутерен.мк

Триумфот на „Опенхајмер“

Приказната за Роберт Опенхајмер, американскиот физичар кој ја зазема водечката улога во решавањето на проблемите на…

Крис Рок прозборе за оскаровската шлаканица

На овогодишните Оскари водителот Крис Рок се пошегува на сметка на губењето коса на Џејда Пинкет,…

Најголемите скандали на Оскарите

На овогодинешното доделување на 94-тите Оскари, актерот Вил Смит го удри на сред лице водителот на…

Девојчето на Сиа, денес е успешна убавица

Танчерката Меди Зиглер (19) присуствуваше на 94-то доделување на Оскарите кое се одржа во Лос Анџелес…

Гламурот на Холивуд

Сјајот на церемонијата на доделувањето на Оскарите е повторно врвен, каков што беше пред пандемијата од…

Номинации за Оскар

Актерите Лесли Џордан и Трејси Елис Рос денеска ги објавија номинациите за Оскар за 2022 година…

Вистинската Светлост на Медена земја

Кон крајот на минатата година, на Фејсбук постирав една Вест која помина незабележано од домашните медиуми.…