Сутерен.мк

Коронавирусот и хуморот

Колку повеќе се застрашувачки бројките на заразени и починати од Ковид 19, толку се чини побројни…

Како да се преживее при пандемија?

Никогаш не е отповеќе да си повториме некои златни правила за кризни времиња. Особено, што кај…

Драган Даниловски: Зошто баш ние шампиони во смрт да бидеме?

„…До таа мера ли сме потонале во тотална, монструозна индиферентност кон несреќата, смртта на ближниот? Од…

Новозаразени на Нов Зеланд!

После речиси осум месеци без ниеден смртен случај на Нов Зеланд почина 90-годишна жена од коронавирусот,…

Нова варијанта на коронавирусот!

Светската здравствена организација во својот неделен епидемиолошки билтен за еволуцијата на пандемијата со Ковид – 19,…

Анистон се испокара со антиваксерите!

Џенифер Анистон ги прекинала односите со некои од пријателите, кои не сакале да се вакцинираат! Нејзините…

Коронавирусот и песокот

Британскиот уметник Џастин Бејтмен се нашол на Тајланд кога започна пандемијата со Ковид – 19 и…

10 новозаразени на Олимписките игри

Нови десет случаи на заразени со коронавирус се забележани меѓу спортистите и вработените околу организацијата на…

СЗО: Вирусот ќе станува се поопасен!

Тимот на експерти од Вонредниот одбор кои го советуваат генералниот директор на Светската здравствена организација денеска…