Сутерен.мк

Најсмртоносната пандемија започнала во Киргистан

По седум века, меѓународен тим експерти го откри потеклото на најсмртоносната пандемија на чума во историјата…

Колку се дозбогатија светските парајлии во пандемијава?

Богатството на десетте најбогати луѓе во светот – вклучувајќи ги Елон Маск, Џеф Безос и Бил…

Му доаѓа ли крајот на коронавирусот?

Во најнова анализа на експертите за коронавирусот се вели дека на повидок е крајот на пандемијата…

Омикрон е најбрзиот вид на коронавирусот!

Сојот на коронавирусот – омикрон, кој се шири со брзина каква што светот не ја видел…

Светлана Антиќ – Јовчевска: Еден, два, три…

Подолго време вежбам да заборавам некои настани, средби со небитни луѓе, навреди, болести, удари од кои…

Нова вакцина од Индија!

Светската здравствена организација одобри за итна употреба вакцина против Ковид-19, произведена во Индија! СЗО објави дека…

Пандемијата (ќе) се засилува!

Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување…

Наместо медицински, индустриски кислород во болниците?!

Аферата „Кислород“ ја тресе Република Српска, само неколку дена по апсењето на директорот на Институтот за…

Крај на пандемијата за една година?!

Извршниот директор на Модерна Инк, Стефан Бансел, изјави дека за една година од сега, ќе и…