Сутерен.мк

Што е „полиција за морал“?

Жестоко критикуваната „полиција за морал“ во Иран не успева да го контролира изгледот на жените во…

Немирите низ Иран продолжуваат

Бројот на жртви во немирите во Иран се искачи на 31 лице. Иранската револуционерна гарда денеска…

Фото од упадот во претседателската резиденција на Шри Ланка

Еден ден откако огромните толпи насилно влегоа во една од најзаштитените згради во земјата, илјадници луѓе…

Осми ден протести против францускиот предлог

Во мирна атмосфера и со присуство на голем број граѓани помина осмиот ден од протестите против…

Востание на фармерите во Холандија

Холандските фармери повеќе од десетина дена протестираат против владините планови според кои фармерите би морале да…

Канадските камионџии блокираа и гранични премини

Најфреквентниот граничен премин помеѓу САД и Канада е делумно затворен, бидејќи канадските возачи на камиони блокираа…

И Велингтон блокиран!

Улиците околу парламентот во Велингтон, Нов Зеланд се блокирани од камиони и кампери, кои протестираат против…

Вонредна состојба во Отава!

Градоначалникот на главниот канадски град во неделата прогласи вонредна состојба заради камионџиите кои демонстрираат против Ковид-19…

На канадските камионџии им скисна од терањето инает!

Канадската полиција се подготвува за насилство пред утрешниот собир на камионџии во Отава на протест против…