Сутерен.мк

Трет протест за Онкологија

Под мотото „Правда за жртвите“, со запалени и измачкани фотографии со црвена боја, почна третиот протест…

Протест на вработени во културни институции

Незадоволни од ниските плати кои не ја надминуваат просечната, синдикални организации на вработени во Министерството за…

Утре протестираат болните од цистична фиброза

Болните од цистична фиброза бараат терапија за сите, не за осум пациенти Заболените од цистична фиброза…

Асоцијацијата за цистична фиброза утре на протест

Асоцијацијата за цистична фиброза утре е на протест пред Министерството за здравство. Пет до 12, симболично…

Курдите протестираат во Париз

Во Париз денеска втор ден по ред дојде до судири меѓу полицијата и припадниците на курдската…

Студентите бараат подобри домови и образование

По повод 17 Септември – Меѓународниот ден на студентите, студентите вечерва излегоа на марш во Скопје…

Протест на слепите лица

Еден позади друг држејќи се за јаже спепите лица протестираа за достоинствен живот од Хуманитарниот дом…

Преспанските овоштари повторно протестираат

По протестот од пред неколку недели, на овоштарите на Преспа им беше исплатен надомест за штетите…

Протест на семејствата со деца со попречености

Со блокада на дел од регионалниот пат на излезот од Битола кон Прилеп семејствата со деца…