Сутерен.мк

Викенд рецепт: Оригиналната руска салата

Првата руска салата е создадена во кујната на Белгиецот Лусиен Оливие, главниот кувар во еден од…

Колку е руската салата „руска“?

Додека го чекаа доаѓањето на американскиот претседател Џо Бајден и другите светски лидери на самитот на…