Сутерен.мк

САД му го чуваат грбот на Израел

Американскиот претседател Џо Бајден вечерва се обрати од Белата куќа, со посебен осврт на ситуацијата во…

Во САД почна продажбата на паметни пиштоли

Биофајр теч од Колорадо прима нарачки за паметен пиштол овозможен со технологија за препознавање лице Во…

Потрошил два, добил милијарда долари

Американец од сојузната држава Илиноис освоил 1,28 милијарди долари на лото. Имал среќа со броевите 13,…

Само Ватикан среќен со забранетиот абортус во САД

Папската академија за живот денеска ја пофали одлуката на Врховниот суд на САД да им дозволи…

Синиот канал, мета на инстаграмџиите

Солената пустина Боневил во северозападна Јута, САД е хит меѓу туристите долги години. Тоа е неверојатна…

Американците масовно го напуштаат Фејбук!

Од својот почеток, оваа социјална мрежа бележи постојан раст на корисници. Меѓутоа, вчера беше забележан првиот…

Америка и официјално, се плаши од вонземјани?!

По нецелосните извештаи на Пентагон од јуни, во кои американската Влада призна дека не може да…

Преполн воз игнорирал силување

Бездомникот Фистон Нгој (35) од Филаделфија, САД, силувал жена во воз полн со патници! Ниту еден…

Лотарија за зелена карта за САД

Во тек е онлајн регистрацијата за Лотаријата за зелена карта за 2023 година, објавија од американскиот…