Сутерен.мк

По Охрид, свадба и во Чешме

По свадбата на брод во Охрид, НБА кошаркарот Чеди Осман и неговата сопруга, турската актерка Ебру…

Зошто на туѓа свадба не се носи бело?

Едно од правилата на свадбениот бонтон е гостите да не носат бело. Времињата се менуваат и…

Таика Ваитити повторно се жени

Според таблоидите, британската пејачка, Рита Ора (31) и режисерот оскаровец („Зајакот Џоџо“, „Тор: Рагнарок“) од Нов…

Аца Лукас на свадбата на синот!

Аца Лукас денеска го жени синот Лазар, а како што пишуваат српските медиуми, пејачот е најрасположен…

Борис Џонсон се ожени по трет пат

Британскиот премиер и неговата свршеница Кери Симондс тајно се венчале во Лондон. Медиумите наведуваат дека Џонсон…

Светски ден на бракот

Од 1981 година, во Батон Руж (Луизијана, САД) почнува да се одбележува светскиот ден на бракот,…

Зошто младоженецот ја пренесува невестата преку прагот?

Пред Нова година се случуваат многу предлози за брак, па ајде да ја „раскринкаме навиката“ зетот…