Сутерен.мк

Со кого живее Метју Меконахи?

Славниот холивудски актер Метју Меконахи (52) од 2007 година е во врска со Бразилката Камила Алвеш…

Седма „златна топка“ за Меси!

Аргентинската фудбалска везда Лионел Меси во понеделникот ја освои рекордната седма „златна топка“ во својата кариера,…

Идеална бројка

Имам една ќерка и со сопругот сме бескрајно среќни со неа. Ама тој ти читал нешто…

Кралици со чувство на вина!?

Храбрите, деловни жени кои покрај кариерата одржуваат и семејство имаат едно нешто заедничко: чувството на вина,…

Имаат 7 деца и посакуваат уште толку

Во денешно време, кога кај нас брачните заедници се „потпираат“ најчесто на едно дете, семејството Зафировски…

Влатко Стефановски: Големиот маг на гитарата и, штрафцигерот

Пред самиот старт на егзотичната турнеја на „Кингс од стрингс“, нашиот најрепрезентативен рок музичар не прими…

Тања Кочовска: Семејство како тврдина

Со сопругот Предраг Павловски се еден од заштитните знаци на Театарот за деца и младинци, но…

Љубиша Георгиевски: Високо, над розовата држава!

На 16 – от кат во една од првите кули на скопската населба „Аеродром“, од чии…

Теута Арифи: Ретките судбини се за ретки луѓе

Теута Арифи (Тетово, 1969 година), дипломирала филологија на Приштинскиот универзитет, а магистрирала и докторирала на Филозофскиот…