Сутерен.мк

Како СЗО стана зависна од Бил Гејтс?

Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс – која се држи стамено иако нејзините основачи се разведоа после…

Мајмунски сипаници потврдени во 12 земји

Повеќе од 80 случаи на мајмунски сипаници се потврдени во најмалку 12 земји. Светската здравствена организација…

СЗО обвинети за сексуална злоупотреба!

Членови на персоналот на Светската здравствена организација, домашни соработници и меѓународни членови на тимови задолжени за…

Нова варијанта на коронавирусот!

Светската здравствена организација во својот неделен епидемиолошки билтен за еволуцијата на пандемијата со Ковид – 19,…

СЗО против електронските цигари!

„Бидејќи е забележан падот на продажбата на цигарите, тутунските компании агресивно ги промовираат новите производи како…

СЗО: Вирусот ќе станува се поопасен!

Тимот на експерти од Вонредниот одбор кои го советуваат генералниот директор на Светската здравствена организација денеска…

Секоја трета жена е жртва!

Во досега најобемното истражување за насилството врз жените што го спроведе Светската здравствена организација се тврди…

Навални, СЗО и Грета номинирани за Нобеловата за мир!

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, Светската здравствена организација и климатската активистка Грета Тунберг се овогодинешните номинирани за…

СЗО влегува во Вухан!

Експертите од Светската здравствена организација во четврток ќе го посетат кинескиот град Вухан, од каде што…