Сутерен.мк

Флорида ги забранува социјалните мрежи за помлади од 16 години

Сите помлади од 16 години во Флорида нема да смеат да користат социјални мрежи без одобрение…

Предатори на сите страни и од сите возрасти

Четири малолетници од Демир Капија силувале врсничка, мајката на девојчето пријавила во полиција, за ова денеска…

Телеграм им се покори на Германците

Платформата за онлајн пораки Телеграм попушти пред барањата на германските безбедносни служби и обезбеди податоци за…

Снепчет ги претркува сите

Компанијата „Снеп“, најпозната по апликацијата „Снепчет“, ја претстави својата прва џебна „летачка камера“. Станува збор за…

Се можело и без Фејсбук!

Ако некој ви каже дека ќе ви плати 1.800 долари доколку издржите шест години без социјални…

Ноне Абрашева Ноциќ: „Да ти ги вакцинирам ќерките!“

Оваа реченица ја напишал прилично талентиран мразач на современата медицина, како одговор на советите и изјавите…

Холандија го тужи ТикТок?!

Холандското здружение за истражување на информациите на пазарот (SOMI) по судски пат бара околу 1,5 милијарди…

Старо – нови зависности

Мојот син има девојка со која е повеќе од четири години, има другари, колеги, роднини, со…

Нова социјална мрежа

Поминаа веќе четири години од големото глобално движење на ТикТок и, крајно време е за следната…